כמה טיפים רגע לפני שקונים תפילין, מומלץ לקרוא

ראשית נבין מה הן התפילין ולמה הן חשובות כל כך לאחר מיכן נבין מדוע יש הבדלי מחיר בין התפילין למרות שלכולם יש מטרה אחת ומשוטפת ולבסוף ניווכח כי גם החנות השכונתית המוכרת לנו כבר שנים עדיין לא בטוחה עבור קניית תפילין ועדיין קניית תפילין מחייבת בדיקה ואישורים.
אם כן מה הן תפילין ולמה יש להן כל כך הרבה חשיבות.
ראשית נציין כי קניית תפילין כשרות מאפשרות את ביצוע המצווה כהלכתה.
התפילין מורכבות מ 3 דברים למעשה אלו החלקים שחוברים יחד לתפילין אותם אנו מניחים מידי יום ביומו למעט ימי חג ושבת.
המרכיבים של תפילין הם הפרשיות שהן למעשה התפילות לבורא עולם, בתי התפילין הם הקוביות השחורות שאנו מכירים ולבסוף הרצועות שאותם כורכים על הזרוע או מקיפים את הראש אתם.
לכל אחד מחלי התפילין יש משמעות ולכן קניית תפילין מושפעת באופן ישיר מהאיכות שלהם.
יש באופן כללי 2 אפשרויות לייצור תפילין למעשה אלו חומרי גלם שונים כאשר הראשון והאיכותי ביותר הוא ייצור תפילין מ "עור בהמה גסה" ואילו הנחות יותר הוא ייצור "מעור בהמה דקה", ההבדל ביניהם אינו רק במהלך קניית תפילין אלא גם באיכות וכושר השרידות של כלך אחד מהם, בהמה דקה הכוונה היא לעור כבש ואילו בהמה גסה הכוונה היא לשור ההבדל בא לידי ביטוי בכן שעור השור עבה יותר ולכן גם עמיד לאורך זמן רב יותר ומכאן גם שהמחיר בעת קניית תפילין יהיה יקר יותר.
גם לקלפים כלומר הפרשות שנמצאות בתוך בית התפילין יש הבדלים ואיכויות שנובעות מסוג הכתב ומהזמן שהושקע בכתיבתם. קניית תפילין כשרות שנכתבו כהלכה בהידור יעלו יותר מאשר תפילין מעור בהמה דקה שלא הושעו בהם זמן לטובת איכות הכתיבה
.

למה יש הבדלי מחיר בעת קניית תפילין
כאמור יש סוגים שונים ושיטות שונות לייצור תפילין אלו ההבדלים של חומרי הגלם וההבדלים באיכות, אלו כמובן משפיעים בעת קניית תפילין.
ההבדלים באים לידי ביטוי בכך שכתיבת הפרשיות נעשית בעבודת יד בלבד, לא על ידי הדפסת מכונה וכדומה לכן איכות הקלף מושפעת מרמת המקצועיות של הכותב הלו הוא סופר סת"ם בעל הכשרה של 4 - 5 שנים.
אולם יחד עם זאת עדיין יש כותבים שמשקיעים זמן, מקפידים על כל אות ואות על מנת שהתוצאה תהיה איכותית ואילו יש אחרים שמקלים ראש. לכן קניית תפילין במחיר נמוך עלולה לנבוע מאיכות ירודה ואף חלילה מתפילין לא כשרות
.

איפה כן מומלץ על קניית תפילין?
כאמור יש הבדלים בעת קניית תפילין, לרוב למראית עין לא נבחין בין תפילין כשרות לבין אחרות אולם למרות הכל אם וכאשר אנו בעת קניית תפילין נקפיד לבקש את התעודות וההוכחות כי כתיבת התפילין נעשתה כראוי ועל ידי סופר מוסמך סביר להניח כי נבטיח לעצמינו קניית תפילין איכותית ביותר ללא חשש לפסילה או פגם בכשרות.
חנות וירטואלית Fly Guy
x

#{title}

#{text}

#{price}