הבלוג

אל תתפלאו שזה עולה יקר - מזוזות

מכל המוצרים דווקא מזוזה היא אחד הפריטים שכל יהודי בין אם הוא חילוני או דתי מתקין על משקופי ביתו. יש מגוון גדול של סוגי מזוזות וכאשר שואלים כמה עולה מזוזה לרוב הכוונה היא דווקא לקלף המזוזה שנמצא בתוך הבית.
המחיר משתנה בין קלף לקלף ומושפע מאופן ההכנה שלו ומהמרכיבים שלו. המרכיב השני, בית המזוזה יכול להיות עשוי ממגוון עצום של חומרים כגון עץ, מתכת, זכוכית פלסטיק ועוד.
יש חשיבות רבה לבחירת חומר גלם שיתאים למיקום המיועד של המזוזה.בחירה שגויה עלולה לגרום נזק לקלף ולהביא לפסילתו.

בית המזוזה יופי או אופי?

כפי שציינו קלף המזוזה הינו החלק הארי במזוזה ככל שיהיה לנו קלף איכותי יותר, מהודר יותר וכשר יותר כך המצווה שלנו תתבצע בצורה טובה יותר אולם יחד עם זאת על השאלה כמה עולה מזוזה יש 2 מרכיבים והמרכיב הכבד יותר של העלויות הוא למעשה בית המזוזה.
יש מגוון עצום של בתי מזוזה העשויים מחומרים שונים כגון פרספקס, זכוכית, אלומיניום, עץ וברזל, למעשה אין מגבלה על סוג חומר הגלם ליצירת בית מזוזה אך ללא זפק זה ישפיע על התשובה לשאלה כמה עולה מזוזה.
יש חשיבות רבה לבחירת בית מזוזה מתאים לאופי ההתקנה ולמיקום המשקוף, הכוונה היא שאם יש לנו משקוף דלת שחשוף לשמש רוב היום הרי שנבחר בית מזוזה אטום שימנע מקרני השמש לחדור פנימה, העדיפות תהיה לבחור באלומיניום מכיוון שאין הוא מושפע משינויי טמפרטורה.
יחד עם זאת גם אם נעדיף בית מזוזה יפה יותר ומפואר יותר עדיין אין זה משפיע על המצווה עצמה, כרותה וכדומה, אולם בהחלט בית מזוזה יפה יראה לכולם עד כמה אנו מפארים את אהבתינו לבורא.
בחירת קלף המזוזה, יותר חשוב מהכל
המרכיב השני והעיקרי הוא קלף המזוזה.
הקלף מכיל את הפרשיות שנכתבו על ידי סופר סתם, הפרשיות הן אחידות כלומר אין הבדלים ביניהם אולם יש בהחלט הבדלים באופן כתיבתן, האיכות קובעת ללא ספק כמה עולה מזוזה אולם המחירים של הקלפים לרוב נעים סביב אותו ערך בין 150 לבין 300 ש"ח כאשר רמת ההידור קובעת את רף המחיר, ככל שהקלף מהודר יותר כך הוא יעלה יותר יקר.

הסיבה לפערי מחירים בים הקלפים השונים נובעת מהיצע וביקוש, כאשר4 סופר סת"ם כותב קלף מזוזה ומשקיע בו מאמץ, זמן, איכות וגימור הרי שהדבר בא לידי ביטוי בזמן שלוקח לו לסיים כתיבה של קלף וככל שלוקח יותר זמן הוא מייצר פחות קלפים ואז המחיר שלהם עולה.

לעומת זאת אם אותו סופר סת"ם מייצר בקבלנו קלפי מזוזה ממש אחד אחרי השני הרי שאינו משקיע מחשבה רבה ואולי חלילה גם מזלזל, אופן כתיבה זה מוביל לשגיאות כתיב,טעויות ואפילו חוסרים של מילים. ההמלצה היא לרכוש קלף מזוזה איכותי ולוודא את איכותו על ידי בדיקה של מגיה מומחה.
חנות וירטואלית Fly Guy
x

#{title}

#{text}

#{price}